ქუთაისის რეალური სასწავლებლის დირექტორს 9 სექტემბრის N872 შუამდგომლობის პასუხად აცნობეს, რომ ნიკოლოზ რაჟდენის ძე ალავიძე გერმანული ენის მასწავლებლის თანამდებობის აღმასრულებლად დანი...
„ერთობაში“ დაიბეჭდა დოქტორ ფონ დრუფელის წერილი საგარეო საქმეთა მინისტრის მიმართ, რომ 1920 წლის 25 ივლისიდან ის დანიშნულია საქართველოს რესპუბლიკაში გერმანიის დიპლომატიური წარმომ...
1920 წლის 17 აგვისტოს საგარეო საქმეთა სამინისტრომ კავკასიაში სპარსეთის გენერალური საკონსულოსგან მიიღო წერილი, რომ დღეიდან ის გერმანიის საკონსულო საქმეებს აბარებს დოქტორ ფონ დრუფელს...
1918 წელს ოჩამჩირის ახლად დაფუძნებულ სკოლაში გერმანული ენის მასწავლებლად მუშაობდა პეტერბურგის უნივერსიტეტის ფსიქონევროლოგიური ინსტიტუტის მსმენელი დებორა ჟივი.
1912 წლის 31 აგვისტოდან ვლადიმერ გაჩეჩილაძე დაინიშნა ახალციხის ვაჟთა პროგიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლად.
1918 წ. 15 სექტემბრიდან ვლადიმერ გაჩეჩილაძე დაინიშნა გერმანული ენის მასწავლებლად ზესტაფონის ვაჟთა გიმნაზიაში.
1919 წლის 3 მაისის საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის უმაღლესი და საშუალო სასწავლებლების მთავარგამგის გრიგოლ იასონის ძე ნათაძის N103 ბრძანების თანახმად, მიმდინარე წლის 1-ლი იანვრ...
1918 წლის 8 დეკემბერს გაიხსნა პირველი ოსური გიმნაზია ცხინვალში, რომლის დირექტორი იყო ბიძინა კოჩიევი, ღვთისმეტყველების კანდიდატი, ასწავლიდა ოსურ და გერმანულ ენებს.
1918 წლის 1-ლი ნოემბრიდან პეტრე გნოინსკი დაინიშნა ქუთაისის რეალური სასწავლებლის ფრანგული და გერმანული ენების მასწავლებლად.
1918 წლის 7 აგვისტოს თბილისის ვაჟთა მეოთხე გიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლებად მუშაობდა ა. ვალინგი.
1918- 1919 სასწავლო წელს თბილისის მაჩაიძის სახელობის სრულუფლებიან გიმნაზიაში ილია გრიგოლის ძე დენისოვი გერმანული ენის პედაგოგებად მუშაობდა.
1918- 1919 სასწავლო წელს თბილისის მაჩაიძის სახელობის სრულუფლებიან გიმნაზიაში ანტონინა მიხეილის ასული გლებოვა გერმანული ენის პედაგოგებად მუშაობდა.
1918 წლის 7 აგვისტოს თბილისის ვაჟთა მეოთხე გიმნაზიაში გერმანული ენის მასწავლებლად მუშაობდა ა. ვალინგი.
1918 წლის 10 აგვისტოს თბილისის ვაჟთა მეხუთე გიმნაზიაში გერმანული ენის პედაგოგად მუშაობდა ა. ი. როდეკერი.
1919 წლის 25 სექტემბერს ქალაქ ქუთაისში ნადეჟდა დიმიტრის ასულმა ივანოვმა გახსნა კერძო რუსულენოვანი გიმნაზია, სადაც გერმანული ენის პედაგოგად მუშაობდა პ. კ. რეეზე.